Yazılar

BT Liderleri için Verimlilik Endişeleri Yaratan İşbirliği Uygulamaları: Çalışma

Bir hizmet güvencesi ve siber güvenlik şirketi tarafından geçen hafta yayınlanan bir araştırmaya göre, kuruluşlarda birleşik iletişim ve işbirliği araçlarının artan kullanımı kısa vadede üretkenliğe zarar verebilir.

Westford, Mass.’tan Netscout tarafından yaptırılan bir ankette , araştırmaya katılan 300 BT liderinden 10’undan dokuzundan fazlası (yüzde 93), birleşik iletişim ve işbirliği platformlarının teknik zorluklarından endişe duyduklarını ortaya koydu. Microsoft Teams, Zoom, Slack, Cisco Webex ve Google Meet — kuruluşlarındaki üretkenliği geçici olarak etkileyebilir.

Bunun bir göstergesi, bu kuruluşlardaki yardım masalarında bulunabilir. UC&C uygulamalarının kullanımı arttıkça, araçlarla ilgili yardım masası biletlerinin sayısı da arttı. Anket katılımcılarının üçte birinden fazlası (yüzde 37), tüm yardım masası taleplerinin yüzde 50 ila 75’inin birleşik iletişim ve işbirliği yazılımı sorunlarıyla ilgili olduğunu belirtti.

Sorunlar nispeten hızlı bir şekilde çözülse de – anket örneğinin dörtte birinden fazlası (yüzde 26) sorunların dakikalar içinde çözüldüğünü ve yarısından fazlası (yüzde 56) saatler içinde çözüldüğünü söyledi – yine de üretkenliği azaltma potansiyeline sahipler.

Netscout’un ürün ve çözüm pazarlamadan sorumlu bölge başkan yardımcısı ve raporun yazarlarından biri olan Eileen Haggerty TechNewsWorld’e verdiği demeçte, “Tüm üyelerin bir oturuma katılması ne kadar uzun sürerse, zamanında ve bağlantıda olan insanlar için o kadar fazla zaman harcanır” dedi.

New York’ta bir tüketici teknolojisi danışmanlık firması olan Reticle Research’ün baş analisti Ross Rubin, UC&C uygulamalarını içeren yardım masası biletlerinde bir miktar artışın beklenebileceğini düşünüyor . TechNewsWorld’e “Muhtemelen yazılımın yaygınlığındaki artıştan kaynaklanıyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu