Yazılar

Intel, 12. nesil Intel CPU’ları etkileyen oyun DRM sorununu düzeltiyor

Popüler ancak kaynak yoğun bir dijital hak yönetimi programı olan Denuvo, yıllardır PC oyuncularının baş belası olmuştur. Intel’in etkileyici yeni 12. nesil işlemcilerinin yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle, oyuncuların DRM’den hoşlanmamak için bir nedeni daha var gibi görünüyor. Intel’in kendi raporuna göre , Denuvo kurcalamaya karşı koruma sistemini kullanan düzinelerce popüler oyun, yeni donanım üzerinde çalışırken çöküyor.

1/10/2022 Güncellemesi: Intel’in destek sayfası, şu anda etkilenen oyunları listelemiyor. Intel, “Intel, Windows 11 ve/veya Windows 10’da oyunların çökmesine veya yüklenmemesine neden olan 12. Nesil Intel Core İşlemcilerdeki DRM sorununu oyun yayıncıları ve Microsoft ile birlikte çalışarak çözdü” dedi. “Şu anda, başlangıçta bu DRM sorununa sahip olduğu belirlenen tüm oyunlar, oyun yamaları veya işletim sistemi güncellemeleri yoluyla düzeltildi.

Sorun yaşarsanız Intel, işletim sisteminizde (Windows 10 veya Windows 11) Windows Update’i çalıştırmanızı önerir. Orijinal hikaye izler.

HardwareLuxx.de editörü Andreas Schilling , hem Windows 10 hem de Windows 11’de etkilenen oyunları listeleyen Intel’den gelen güncellemeyi gördü. Tartışmalı sisteme düşkün olan Square Enix ve Sega ve Intel’in notu, özellikle başlıkların DRM ile olan çatışmalardan etkilendiğini söylüyor. Birkaç oyunun (aşağıda kalın harflerle listelenmiştir) bu ay içinde bir Windows 11 yaması ile düzeltileceği tahmin edilmektedir. Oyunların geri kalanı belirsiz bir zamanda bir yama beklemek zorunda kalacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu