Yazılar

İşyeri Raporu Büyüyen İşveren-Çalışan Tutum Boşluklarını Gösteriyor

İş liderleri ve çalışanlar, işin geleceği konusunda önemli ölçüde anlaşamıyorlar. İşyeri eğilimlerine ilişkin en son rapor, ofise dönüş endişeleri ve uzaktan çalışanlar için teknoloji sorunlarıyla ilgili varsayımlara ilişkin önceki bazı hesapları karıştırıyor.

Teknoloji ve iş çözümleri firması NTT tarafından 9 Kasım’da yayınlanan bir rapor, kuruluşların işin geleceği olarak algıladıkları ile çalışanların gerçekten istedikleri arasında önemli bir uçurum olduğunu ortaya koyuyor.

NTT’nin araştırması, iş liderlerinin yeni çalışma normlarına nasıl uyum sağladıklarından çalışanlarından önemli ölçüde daha memnun olduklarını ortaya koyuyor. Rapor, çalışanların iş yerlerinde ihtiyaç duydukları şeyleri nasıl yeniden değerlendirdikleri konusunda daha net kurumsal anlayışa ihtiyaç duyulduğuna işaret ediyor.

Küresel İşyeri Raporu’nun 2021 baskısı, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler pandemi sonrası bir gerçekliğe hazırlanırken işin geleceği hakkında fikir veriyor. 23 ülkede 1.146 görüşmeyi yansıtan sonuçlar, uzaktan çalışmanın zorluklar getirdiğine dair neredeyse evrensel bir anlaşma olduğunu gösteriyor.

Kurumsal yöneticilerin ve çalışanların neredeyse aynı çoğunluğu – ankete katılanların yüzde 82 ve 81’i – bunun kurumsal performansa meydan okuduğunu ve çalışanlar için zorlayıcı olduğunu söylüyor. Bu arada, insan kaynakları şeflerinin (CHRO’lar) daha küçük bir çoğunluğu (yüzde 63), çalışanların refahının pandemi boyunca kötüleştiğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu